Puchar za drugie miejsce dla Skolwina!

220420175817

W minioną sobotę 22.04.2017 Zawodnicy w składzie Jakub Sikorski (18l.), Oskar Biliński (16l.), Piotr Sobieraj (10l.) wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Polski „Thratlonu Sztuk Walki” odbywających się w Wilkowicach (kujawsko-pomorskie). Nasi fighterzy spisali się znakomicie i przywieźli dwa medale indywidualne oraz Puchar drużynowy.

220420175814

Srebro w formule grappling (parter MMA bez uderzeń i kopnięć) zdobył Jakub Sikorski. W finale trafił na zawodnika gospodarzy i wytrwał z nim do końca pięciominutowej rundy. Przegrał tylko jednym punktem co pokazuje zaciętość tego finału. Brąz przywiózł Oskar Biliński, który w formule knockdown (stójka bez frontalnych uderzeń na głowę) trafił na cięższego i bardziej doświadczonego zawodnika rodem z Korei. Dzielnie stawiając opór doprowadził do dogrywki i dopiero wskazanie sędziów zadecydowało o wyniku pojedynku. Najmłodszy z naszych reprezentantów – Piotr Sobieraj najdłużej czekał na swą kategorię Grappling wersja sumo (powalenie/wypchnięcie przeciwnika). Była to najliczniejsza kategoria zawodników w całych mistrzostwach, tak więc miejsce w czwórce finałowej bardzo dobrze świadczy o przygotowaniu i osiągnięciu naszego młodzika. Ogółem w zawodach wzięło udział prawie dwustu zawodników.

220420175807

Dodatkowo trójka naszych zawodników tworzyła drużynę klubową IBK (pozostali zawodnicy z Poznania). I właśnie ten zespół zajął drugie miejsce drużynowo co sprawiło, że młodzi Skolwiniacy po raz pierwszy przywożą nagrodę zespołową do domu – Puchar za Drugie Miejsce Drużynowe w Mistrzostwach TSW 2017. Zapraszamy do obejrzenia pucharu w gablocie MDK „Skolwin” (korytarz wejście główne). Zachęcamy do podjęcia sportowego wysiłku i zapraszamy na treningi w poniedziałki-środy-piątki.