IMG_0065

Puchar i dwa medale dla Skolwina!

W minioną sobotę (21.10.2017) zawodnicy DK „Klub Skolwin” wzięli udział w drugim dorocznym Turnieju o Puchar Starosty Siedleckiego.

Po pokonaniu niebagatelnej odległości 700km, reprezentanci Szczecina przystąpili do eliminacji. Młodzik Piotr Sobieraj (10l) wylosował wolny los i musiał poczekać na swego przeciwnika do ćwierćfinałów. Tu trafił na zawodnika gospodarzy, Patryka Pobeka, który od samego początku ostro nacierał. Piotr szybko kontrował, ale na niewiele się to zdało. Mający dłuższy zasięg nóg przeciwnik sprytnie trzymał go na dystans i czekał na okazję. W połowie rundy nasz Piotrek otrzymał pierwsze trafienie okrężne w głowę, ale podniósł się błyskawicznie z maty. Drugie trafienie tuż przed gongiem było jednak skuteczniejsze. Sędzia wskazał na zawodnika gospodarzy. Jednak kolejne walki i skreczowanie zawodników zaowocowało awansem Piotrka do rundy półfinałowej. Tu wywalczył trzecie miejsce ex-aequo i brązowy medal.

Nasz drugi reprezentant, Oskar Biliński (16l), musiał przejść pełne eliminacje i nie miał łatwo. Obaj jego rywale byli ciężsi od niego. Najwięcej wysiłku kosztowała go długa wymiana ciosów z Kacprem Michalakiem z Poznania – dopiero pod koniec rundy, dwoma celnymi trafieniami w wątrobę, zmusił go do poddania walki. W finale było już trudniej. Przeciwnik Oskara, Kamil Obara z Częstochowy, ważył o 10kg więcej i przerastał naszego o głowę. Oskar stawił silny opór. Nie dawał się trafić długimi, ciężkimi nogami i znów wyczekał do końcówki rundy, by wycelować w wątrobę. Dwa mocne trafienia zadecydowały o sukcesie. Złoty medal dla Oskara!

Gratulujemy naszym reprezentantom sukcesów i zachęcamy do kontynuowania wysiłku sportowego. Zapraszamy też chętnych do udziału w treningach w poniedziałki, środy i piątki godz. 17:00 w DK „Klub Skolwin”. Zdobyty Puchar można obejrzeć w gablotce przy głównym wejściu do „Klubu Skolwin”.

IMG_0058