Najbliższe wydarzenia


Święto Niepodległości

Program teatralno-muzyczny „Polska, mieszkam w Polsce”

 • 12 listopada – godz. 18:00
  Miejsce: Sala teatralna DK Klub Skolwin
  Wstęp: Wolny

Poska_Mieszkam_w_PolsceProgram teatralno-muzyczny, podczas którego zaprezentowane zostaną wiersze współczesnych poetów i piosenki współczesnych twórców i wykonawców, opowiadające indywidualnym językiem i osobistą poetyką i wrażliwością o diagnozach i własnych refleksjach autorów na temat ojczyzny, związanych z nią trosk, nadziei. W programie zabrzmią wiersze między innymi Marcina Świetlickiego i piosenki Jacka Kaczmarskiego, Krystyny Prońko, Czesława Niemena, Grzegorza Ciechowskiego, Czerwonych gitar, Kultu, Maanamu, Lombardu. Wystąpią osoby związane z DK „Klub Skolwin” – zespół H2MS, Zbigniew Wojciechowicz, duet „Współszycie”, Katarzyna Szul, Robert Szyjanowski, Marek Maj.


Warsztaty

Warsztaty wokalne z Dorotą Miśkiewicz

 • 15-17 listopada
  Miejsce: DK Klub Skolwin

20151203_0417-2_HK_kadrSpotkanie mistrzyni z adeptami sztuki śpiewu. W warsztatach udział wezmą przede wszystkim laureaci Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Polskiej „Skolwińskie przeboje 2019”.  Już teraz zapraszamy na koncert podsumowujący wokalne zmagania młodych artystów: 17 listopada godzina 18:00.


Koncert

Koncert będący efektem warsztatów z Dorotą Miśkiewicz

 • 17 listopada – godz. 18:00
  Miejsce: Sala teatralna DK Klub Skolwin
  Wstęp: Wolny

Teatr dla dzieci

„Zaczarowany młynek” – spektakl Teatru Krak-Art z Krakowa

 • 24 listopada – godz. 13:00
  Miejsce: Sala teatralna DK Klub Skolwin
  Wstęp: Wolny

Zaczarowany młynekSpektakl oparty na motywach legendy estońskiej. Pewnego dnia ubogi rybak dostaje od tajemniczego przybysza młynek. Okazuje się, że prezent  nie jest zwyczajny…

Historia uczy, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość, skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi. Barwny, interaktywny spektakl z pięknymi strojami, scenografią i oryginalną muzyką zachwyci niejednego  widza.

Czas trwania spektaklu: ok. 40 min.


Teatr dla dzieci

„Cyrk leśnych robaczków” – spektakl Teatru Krak-Art z Krakowa

 • 25 listopada – godz. 10:00 i 12:00
  Miejsce: Sala teatralna DK Klub Skolwin
  Wstęp: spektakle dla zaproszonych grup zorganizowanych

Cyrk leśnych robaczków 2Tego jeszcze nie było! Sceną zawładnęły owady! Mieszkańcy leśnej polanki są poruszeni i zaniepokojeni dziwnym obiektem, który pojawił się na skraju lasu. Jak się później okaże, to pająk otworzył cyrk i szuka wśród owadów uzdolnionych artystów. Finałowym występem ma być konkurs talentów. Biedne owady nie wiedzą, że pająk wymyślił podstęp i w ten sposób chce zwabić je w pułapkę… Czy niepozorny żuczek-poeta uratuje mieszkańców łąki?

Kolorowe i muzyczne przedstawienie przenosi dzieci w świat maleńkich owadów. W przedstawieniu poruszane są takie tematy jak: bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń. Młody widz uczy się, że nie ten jest bohaterem kto ma spryt, jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce.

Czas trwania spektaklu: ok. 40 min.


Konkurs

Finał XIV Miejskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Po piękniejszej stronie świata”

 • 7 grudnia – godz. 11:00
  Miejsce: Sala teatralna DK Klub Skolwin
  Wstęp: Wolny

Wręczymy wyróżnienia i nagrody laureatom konkursu. Wyeksponujemy prace na pokonkursowej wystawie. W części artystycznej wystąpi Grupa artystyczna ARFIK z piosenkami z najnowszej płyty pt. „Wstęp wolny”.