Najbliższe wydarzenia


Teatr dla dzieci

„Wąż” — Spektakl Teatru Elipsa [Police]

 • 22 września – godz. 13.00
  Wstęp: Wolny

teatr elipsaSztuka WĄŻ Marty Guśniowskiej, uznanej autorki dramatów dla dzieci, to propozycja Teatru Elipsa, adresowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Sympatyczny, choć odrobinę drażliwy Wąż jest nieszczęśliwy z powodu braku kończyn. W towarzystwie Chomika Chrupusia i pomysłowego Gekona wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu rąk i nóg. Niestety, ani Wróżka Zębuszka, ani Magik nie potrafią pomóc bohaterom. Dopiero napotkany Pająk podpowiada im, żeby udali się ze swoją prośbą do Boga…

Wąż to opowiedziana współczesnym językiem, z poczuciem humoru, historia przyjaźni, która połączyła trzech zupełnie różnych bohaterów. To również bezpretensjonalna, mądra i lekka pochwała „inności”, która wszystkie istoty czyni wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. Bo przecież każdy z nas jest na swój sposób idealny, piękny i dobry.


Teatr na Skolwinie

„Supeł Małżeński” — Spektakl Tearu Rozmaitości Gwitajcie [Szczecin]

 • 30 września – godz. 19:00
  Wstęp: Bezpłatne wejściówki

18726_f4f59f8eSupeł małżeński to lekka komedia, a właściwie farsa w stylu retro o pewnym świeżo poślubionym małżeństwie inspirowana tekstami Stefanii Grodzieńskiej. Widzowie śledzą poczynania bohaterów w rozmaitych, zdawać by się mogło wręcz rutynowych, sytuacjach międzypłciowych. Mimo zabawnej formy przedstawienie może być inspiracją, a dla niektórych nawet przestrogą lub choćby przyczynkiem do innego spojrzenia na własne codzienne pożycie. Na szczęście muzyka łagodzi obyczaje więc i z tej formy przekazu staramy się korzystać w umiejętny sposób.


Wydarzenie artystyczne

„Powróćmy jak za dawnych lat…” — Kabaret „Cudaki” [Szczecin]

 • 1 października – godz. 18:00
  Wstęp: Bezpłatne wejściówki

CudakiProgram teatralno-muzyczny, w którym artyści przywołują dawne szlagiery z lat trzydziestych, a także piosenki znane i lubiane oraz repertuar z lat sześćdziesiątych.

Całość składa się z wyraźnie oddzielonych trzech części, a publiczność zachęcana jet do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca. W programie występują: Beata Buczak i Marek Samborski. Autorem koncepcji artystycznej jest Krzysztof Gajewski.


Teatr dla dzieci

„Klasyka u Astromuzyka” — Teatr muzyczny DECHA [Szczecin]

 • 6 października – godz. 13:00
  Wstęp: Wolny

Wszechświatowej sławy astronauta Remigiusz Mirek planuje podbój muzycznego kosmosu.

Czy uda mu się zbudować prawdziwy statek kosmiczny? Kogo spotka na swej drodze? Tego dowiemy się już wkrótce…